۹۸/۴/۲۹ شنبه


کار در منزلبازیابی چت های پاک شده تلگرام


شارژ با تخفیف ویژه تعداد محدود


کالای مراقبت بدن و بهداشت جنسی


لوازم جانبی موبایل ارزانتر از دیجی کالا


پیش بینی مسابقات فوتبال با جایزه ویژه


سبد خرید

محصول قیمت(تومان) تعداد حذف


* کد تخفیف در مرحله پرداخت قایل اعمال است اتمام خرید و پرداختشمار رشته‌های «ایران مهارت» به ۵۰۰ رسید


بر اساس بررسی های رماکلوب در فضای مجازی :شمار رشته‌های «ایران مهارت» به ۵۰۰ رسید

">

شمار رشته‌های «ایران مهارت» به ۵۰۰ رسید

مصطفی اذرکیش- فنی و حرفه‌ای - مدیرکل دفتر کاردانش

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از افزایش رشته‌های مهارتی طرح «ایران مهارت» از ۲۳۷ به ۵۰۰ رشته خبر داد.

مصطفی آذرکیش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ۲۳۷ پودمان و میباشداندارد مهارتی در طرح ایران مهارت بارگذاری شده که به ۵۰۰ مورد افزایش خواهد یافت اظهار کرد: به این ترتیب پودمان‌هایی که دانش آموزان می‌توانند در آن آموزش ببینند متنوع‌تر می‌شود.

وی افزود: این دوره برای دوره اول متوسطه ۶۰ ساعت درنظر گرفته شده میباشد. بنمیباشد هر دانش‌آموز طی سه سال در دوره متوسطه اول سه سال، آموزش ۶۰ ساعت مهارت فنی و حرفه‌ای ببیند.

وی درباره اختیاری یا اجباری بودن حضور در طرح ایران مهارت گفت: در حال پیگیری برای توسعه این طرح هستیم اما فعلاً که اختیاری میباشد و ۲۰ درصد دانش آموزان دوره متوسطه اول را تحت پوشش قرار داده میباشد. طرح ایران مهارت از برنامه‌های مهم اوقات فراغت تابستان میباشد.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه  آیا قرار میباشد برای دانش آموزانی که این طرح را درنظر می‌گیرند تسهیلاتی در نظر گرفته شود و یا اگر وارد رشته‌های فنی و حرفه‌ای در دوره متوسطه دوم شدند دروس گذرانده شده تطبیق می‌یابد؟ اظهار کرد: گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای برای شرکت کنندگان صادر می‌شود و کمک می‌کند که آموزش در دوره متوسطه دوم و در فنی و حرفه‌ای و کاردانش کامل شود. اگر هم دانش آموزی در مقطع متوسطه دوم به رشته نظری برود، مزیت شرکت در این طرح این میباشد که یک حرفه و مهارت را فراگرفته و ظرفیتی برای خود ایجاد کرده میباشد.

آذرکیش با بیان اینکه از جمله سیمیباشد‌های اولویت دار آموزش و پرورش توسعه و تقویت مهارت آموزی و ترویج فرهنگ کارآفرینی گفت: توجه متوازن به ساحت‌های شش گانه تعلیم و تربیت ضرورتی اجتناب ناپذیر میباشد و به صورت جدی مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش قرار داد و اجرای طرح ایران مهارت نیز در همین رمیباشدا در دست اجرمیباشد.


نظر شما درباره این مطلب: